عرضه روغن سرخ‌کردنی «بدون پالم» و شفاف اویلا، به شکلی گسترده آغاز شد تا نسل سوم روغن‌های خوراکی سرخ‌کردنی متولد شود.

شرکت گلبرگ بهاران برای اولین بار در ایران، روغن سرخ‌کردنی بدون پالم و بدون اسیدهای چرب ترانس را با برند اویلا روانه بازار کرد. گفتنی است تمامی روغن‌های سرخ‌کردنی که در بازار موجودند دارای روغن پالم هستند و روغن سرخ‌کردنی شفاف اویلا اولین روغن سرخ‌کردنی بدون پالم است که راهی بازار شده است. شایان ذکر است روغن پالم در دمای محیط ذاتا کدر است، بنابراین تاکنون تمامی روغن‌های سرخ‌کردنی در بسته‌های تیره عرضه شده‌اند و روغن سرخ‌کردنی بدون پالم اویلا اولین روغن سرخ‌کردنی است که در بسته‌بندی شفاف به بازار ارائه می‌شود.

روغن سرخ‌کردنی شفاف اویلا را می‌توان نسل سوم روغن‌های سرخ‌کردنی دانست. روغن هیدروژنه یا همان روغن نباتی جامد نسل اول روغن‌های سرخ‌کردنی است که از آن برای همه نوع پخت و پز و سرخ‌کردن استفاده می‌کردند.

روغن مایع حاوی پالم نسل دوم روغن‌های سرخ‌کردنی است که از روغن‌های هیدروژنه سالم‌تر است، اما باز هم درصد بالای اسیدهای چرب اشباع آن برای سلامتی زیان‌آور است.

روغن مایع شفاف سومین و آخرین نسل روغن‌های سرخ‌کردنی است؛ روغنی که با حداکثر مقاومت در برابر حرارت، از اسیدهای چرب اشباع کمتری برخوردار است و همچنین فاقد اسید چرب ترانس می‌باشد.

گفتنی است بطری روغن بدون پالم اویلا با یک لایه ضدآفتاب (Anti UV) پوشانده شده است. به این ترتیب اشعه‌های مضر آفتاب موفق به نفوذ به داخل بطری نشده و بعد از تولید تغییر شیمیایی در ترکیبات روغن به وجود نمی‌آید.

#گروه_صنعتی_گلرنگ #گلبرگ_بهاران #اویلا #بدون_پالم #پالم #روغن #سرخ_کردنی #سلامتی #شفاف #Anti_UV
منبع خبر: پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی گلرنگ