تقدیر از ۱۶ استارتاپ در اختتامیه اولین دوره جایزه استارتاپی استاد محمدکریم فضلی توسط دانشگاه گلرنگ در رسانه‌ها انعکاس یافت و این خبر در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری ایسنا، ایرنا، مهر، خبرآنلاین، دنیای اقتصاد، تابناک، عصر ایران، ایلنا و … منتشر شد.

انعکاس این خبر را در خبرگزاری‌ها و سایت‌ها می‌توانید در لینک‌های زیر مشاهده کنید:

 

ایسنا:

https://www.isna.ir/news/1400052014663/

 

ایرنا:

https://www.irna.ir/news/84432853/

 

مهر:

https://mehrnews.com/xVSnh

 

خبرآنلاین:

https://khabaronline.ir/news/1543859

 

دنیای اقتصاد:

https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3788702

 

تابناک:

https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3788702

 

عصر ایران:

https://www.asriran.com/003LSU

 

ایلنا:

https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1116637

 

متن خبر به شرح زیر است:

تقدیر از ۱۶ استارتاپ در اختتامیه اولین دوره جایزه استارتاپی استاد محمدکریم فضلی

اختتامیه اولین دوره جایزه استارتاپی استاد محمدکریم فضلی عصر روز یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ در پردیس سینمایی کوروش برگزار شد.

گفتنی است جایزه استارتاپی استاد محمدکریم فضلی با توجه به رشد روزافزون و اهمیت کسب‌وکارهای استارتاپی در کشور و نقش گسترده آنها در کارآفرینی، به منظور تقدیر گروه صنعتی گلرنگ از فعالین حقیقی و حقوقی اکوسیستم استارتاپی ایران در هریک از حوزه‌های زیر برگزار شد:

ـ کسب‌وکارهای استارتاپی در فضای مجازی

ـ کسب‌وکارهای استارتاپی در فضای واقعی

ـ کسب‌وکارهای دانش بنیان

 

در بخشی از این رویداد دکتر ابراهیمی مدیر عامل ساب‌هلدینگ گروه سرمایه‌گذاری کوروش به نیابت از دکتر فضلی مدیر رئیس هیأت مدیره و عامل گروه صنعتی گلرنگ متن سخنرانی ایشان را قرائت کرد.

 

در این پیام دکتر فضلی عنوان داشت: به باور اینجانب کسب‌وکارهای استارتاپی، به اتکای ذات مقیاس‌پذیر و توان بسیار بالای رشد، این امکان را برای اقتصادمان فراهم می‌آورند تا با قدرت چند برابری در عرصه کسب وکارهای نوین، حاضر شده و فعالیت نمایند. به همین خاطر، ما با ایمان به قدرت، کارایی، توانایی و اثربخشی کسب‌وکارهای استارتاپی در اشتغال‌زایی و کارآفرینی ملی، از طریق جایزه استارتاپی استاد محمدکریم فضلی، در پی انجام رسالت ملی خود در زمینه‌ی صیانت از سرمایه‌های فیزیکی و بخصوص انسانی کشور عزیزمان هستیم و در این مسیر با هدف قراردادن بازارهای صادراتی بین‌المللی در تلاش هستیم از طریق حمایت از کسب وکارهای استارتاپی و دانش‌بنیان، خالق فرصت‌های طلایی برای اقتصاد ملی در عرصه‌های بین‌المللی باشیم.

 

دکتر گودرزی معاون توسعه استراتژیک گروه صنعتی گلرنگ سخنران دیگر این نشست بود. دکتر گودرزی بیان داشت: گروه صنعتی گلرنگ در حال حاضر با همکاری با مراکز دانش‌بنیان، مراکز علمی و پتانسیل‌ها و سرمایه‌های انسانی توانسته است کارهای بزرگی انجام بدهد. در این جا من به بخشی از علاقه‌مندی‌ها و ترندهایی می‌پردازم که گروه صنعتی گلرنگ دنبال می‌کند و استارتاپ‌ها می‌توانند آنها را مد نظر قرار دهند: مبحث فیجیتال که به ترکیب فضای فیزیکی و دیجیتال اختصاص دارد. بایوتکنولوژی، باتری‌ها، خودروهای برقی و خودروهای خودران، انرژی‌های نو، موتورهای الکتریکی با توان بالا و وزن کم، داشبورهای مدیریتی و تجمیع کردن کسب‌وکارها، مدل‌های کسب‌وکاری جدید به معنای کسب‌وکارهایی که با فرهنگ‌های جدید سازگار باشند، مانند خوشه‌هایی که دور از هم یک هدف بزرگ را دنبال می‌کنند.

 

اعلام برندگان و اعطای جوایز بخش دیگر این برنامه بود که در این بخش دو استارتاپ موفق به دریافت تندیس طلا، لوح تقدیر و ۱۲ سکه تمام شدند. دو استارتاپ نیز تندیس نقره، لوح تقدیر و ۸ سکه تمام را از آن خود کردند و یک استارتاپ تندیس برنزی، لوح تقدیر و ۵ سکه تمام دریافت کرد. به هر یک از استارتاپ‌های چهارم تا چهاردم نیز لوح تقدیر و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال اهدا گردید.

 

علاوه بر این جوایز، دو تابلو نوشته با آب طلا نیز به دو استارتاپ اول تعلق گرفت. در این تابلو نوشته جمله‌ای از بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ به همراه تصویر ایشان نقش بسته بود:

مردان بزرگ مشکل‌پسند بوده‌اند و با انجام کارهای مشکل، بزرگ و نام‌آور شده‌اند. آدم‌های کوچک نیز چون مشکلات بزرگ را نپسندیده‌اند،کوچک مانده‌اند. کارهای بزرگ از آن مردان بزرگ است.

 

گفتنی است استارتاپ‌های سیو اپ و کاربوم که تندیس‌های طلایی را از آن خود کردند به ترتیب به مراقبت از سالمندان و وب‌سایت پلتفورم فعال و نوآور در زمینه منابع انسانی اختصاص داشتند.

 

نام تجاری استارتاپ‌های برگزیده و موضوع کسب‌وکار و فعالیت آنها در ادامه ارائه می‌شود:

۱. سیو اپ/ مراقبت از سالمندان

 

۲. کاربوم/ وب سایت پلتفورم فعال و نوآور در زمینه منابع انسانی

 

۳. ناوگانو-دید بانو/ ارائه دهنده راهکارهای جامع سازمانی بر مبنای هوش مصنوعی

 

۴. پیکتو/ شهر دیجیتال

 

۵. آفتاب/ آموزش مجازی

 

۶. کارجو پلاس/ خدمات منابع انسانی

 

۷. سنسوکز/ دستگاه قند خون

 

۸. سخن/ هوش مصنوعی و پردازش گفتار

 

۹. اسمارت لایف/ محصولات آنتی اکسیدانت و قلیایی جهت تقویت سیستم ایمنی بدن و ارتقاء بسیار زیاد کیفیت آب آشامیدنی

 

۱۰. اسمارت رانرز/ ورزشی

 

۱۱. لوجیکو/ نرم افزار مدیریت ناوگان

 

۱۲. بقراط/ وب اپلیکیشن بقراط یک پلتفرم سلامت

 

۱۳. رامونا/ تولید نرم‌افزارهای امنیتی نوین بر پایه هوش مصنوعی

 

۱۴. پنتا اکسید وانادیوم/ استخراج فلزات سنگین از قیر طبیعی

 

۱۵. نانو مکمل روی/ تولید محصولات مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته شیمیایی و نانو فناوری

 

۱۶. trading expert/ آربیتراژ در رمز ارزها