عرضه اولیه سهام غکورش، روز چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ بعد از ماه ها انتظار، انجام شد.

طی مراسمی با حضور جمعی از مدیران ارشد گروه صنعتی گلرنگ، گروه سرمایه‌گذاری کوروش و شرکت صنعت غذایی کورش در ساختمان بورس تهران، زنگ آغاز به کار معاملات این هفته بورس اوراق بهادار تهران توسط کورش منتصر مدیرعامل شرکت صنعت غذایی کورش به صدا درآمد.
در این مراسم، مدیر عامل صنعت غذایی کورش ضمن تشریح آخرین وضعیت‌های مالی و تولید در این مجموعه اظهار داشت: امروز ۸ درصد از سهام این شرکت عرضه شده است.
وی افزود: حمایت‌های لازم از قیمت سهم انجام ‌می‌پذیرد و عرضه سهام با توجه به شرایط بازار، به صورت تدریجی انجام خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: قطعا منابعی که از طریق عرضه اولیه تامین ‌می‌شود در راستای اهداف توسعه‌ای سازمان صرف خواهد شد.
مدیرعامل شرکت صنعت غذایی اضافه کرد: ما به عنوان یکی از تولیدکنندگان اصلی روغن‌های خوراکی که از رشد سهام خود اطمینان کامل داریم و با استفاده از اوراق تبعی، تا ۲۵ درصد سود سهامداران خود را تضمین نموده‌ایم.
منتصر در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص باقی ماندن ارز ۴۲۰۰ تومانی در صنعت روغن، با بیان اینکه از دیدگاه صنعت امید داریم هر چه سریعتر این ارز حذف شود، گفت: در صورتی که ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود، ما دو بازار هدف بسیار خوب شامل افغانستان با ۴۰۰ هزار تن و عراق با ۷۰۰ هزار تن را به سبد فروش خود اضافه خواهیم کرد.
شایان ذکر است در عرضه اولیه نماد غکورش مقدار ۱۶۸ میلیون سهم در سقف قیمتی ۲۹۹۵۰ ریال عرضه گردید.
گفتنی است عرضه غکورش با استقبال بیش از ۲ میلیون و ۳۵۶ هزار کد معاملاتی روبرو گردید و به هر کد معاملاتی ۷۴ سهم اختصاص یافت.