پس از درخشش مهربد شاملی، فرزند عزیز مهندس مهرتاش شاملی مدیر عامل شركت گلرنگ‌پخش، به عنوان نماینده‌ی گلرنگ‌پخش در مسابقات کارتینگ قهرمانی، حالا او قصد دارد به یك تیم فرمول 4 انگلیسی پیوست.
موفقیت مهربد شاملی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته و روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف در مصاحبه با او درباره این رشته ورزشی با وی گفتگو کردند.
خبرگزاری‌های ایرنا و فارس، سایت طرفداری، همشهری آنلاین و روزنامه خبر ورزشی از جمله رسانه‌هایی هستند که با مهربد شاملی مصاحبه کرده‌اند. به عنوان نمونه متن مصاحبه‌ی مندرج در خبرگزاری‌ فارس را ملاحظه می‌کنید.

راننده ایرانی در فرمول 4 امارات/ شاملی: می‌خواهم پرچم ایران را بالا ببرم
راننده جوان ایران که قرار است در مسابقات فرمول 4 امارات شرکت کند، گفت: تمام تلاش خودم را می‌کنم که به بالاترین سطح این رشته برسم و بتوانم پرچم ایران را در مسابقات و تورنمنت‌های جهانی بالا ببرم.
به گزارش خبرگزاری فارس، مهربد شاملی راننده جوان ایرانی با پیمودن مسیری درست در کارتینگ به عنوان پایه آموزش یادگیری اصولی و صحیح رانندگی و کسب نتایجی قابل قبول در مسابقات بین المللی در سال‌های اخیر، قدم نخست را با پذیرش شدن در رقابت‌های فرمول 4 برداشت و همان راهی را انتخاب کرد که رانندگان مشهور جهان مثل میشائیل شوماخر، لوئیز همیلتون، سباستین فتل و فرناندو آلونسوی و ….. پیش از او رفتند. حالا او ماههاست که پس از درخشش در کارتینگ بین المللی امارات و تمرینات سخت و طاقت فرسا با انتخابش به عنوان استعدادی ناب همراه با دیگر نخبگان هم رده اش از کشورهای مختلف و زیر نظر مربیان مطرح جهان به دنبال طی کردن ادامه مسیر موفقیت آمیزش برای رسیدن به مراحل بالاتر رانندگی است که آرزو دارد روزی جای پای همیلتون راننده سرشناس انگلیسی بگذارد.
او 22 بهمن ماه در دومین مرحله مسابقات فرمول 4، قرار است در پیست دوبی با سایر رقبای خود به رقابت بپردازد تا به تدریج با طی کردن مسیر دشوار چندساله بتواند به رویای بزرگش که همانا تبدیل شدن به یک راننده نام آور در جهان و شرکت در رقابت‌های معروف فرمول یک است، جامه عمل بپوشاند. البته مهربد در این راه پرزحمت تنها نیست و ضمن توکل به خدای مهربان از کمک پدری ورزش دوست و عاشق موفقیت ایران نیز برخوردار است پدری که تا اینجای کار برایش سنگ تمام گذاشته و همچنان و در همه رویدادها پشتیبان و حامی اوست و فدراسیون هم در کارهای جنبی از هیچ کمکی برای به ثمر نشستن زحمات مربیان برای این پدیده جوان فروگذار نیست.
مهربد شاملی قبل از پرواز به امارات و شرکت در دور دوم مسابقات فرمول 4 در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، گوشه‌ای از مسیری را که طی کرده، شرح داد.

*شروع یادگیری از 9 سالگی
از همان دوران کودکی مثل همه کودکان پسر، علاقه خاصی به اتومبیل در میان اسباب بازی‌های مختلف داشتم. در سن 9 سالگی توسط یکی از دوستان پدر به پیست تازه تاسیس کارتینگ اهواز رفتم. به تشویق او برای اولین بار رانندگی با کارتینگ را تجربه کردم و بعد از آن دیگر کار هر روزم شد. البته با توجه به سن کم پاهایم به پدال نمی‌رسید و به همین دلیل مجبور به گذاشتن پشتی شدند! این تجربه باعث شد که علاقه‌ام هر روز به رانندگی افزایش یابد و در مسابقات محلی کارتینگ رنتال و ریس شرکت کنم. کسب مقام سومی در اولین حضور انگیزه ام را بیشتر کرد و پس از آن کلی مقام اولی بود که در این دو بخش بدست آوردم.

*مهاجرت به تهران و سرعت گرفتن پیشرفت
بواسطه شغل پدر مجبور شدیم از اهواز به تهران مهاجرت کنیم و برای ادامه فعالیت به عضویت کارتینگ آزادی در آمدم و سرعت پیشرفتم بیشتر شد و با دریافت گواهینامه حضور در مسابقات و ورودم به رقابت‌ها جدی تر وارد مراحل حرفه ای تر کارتینگ شدم. با خرید یک دستگاه خودروی ویژه کارتینگ به صورت رسمی وارد مسابقات روتکس مکس شدم. اولین فصل حضورم در رده نوجوانان به مقام سوم رسیدم و دومین و سومین فصل حضورم را با مقام قهرمانی به پایان بردم. در فصل چهارم حضورم در نوجوانان باز هم قهرمان شدم و در جوانان دوم. در مجموع تا قبل از حضور در مسابقات جهانی پرتغال عناوین خوبی را کسب کردم.

*حضور در مسابقات جهانی پرتغال
در سال2017 جزو نفرات انتخاب شده برای مسابقات جهانی روتکس مکس پرتغال انتخاب شدم و حضور در این رقابت‌های مهم و همچنین مسابقات بین المللی امارات باعث حرفه ای تر شدنم شد و در سال 2019 امارات مقام دوم را بدست آوردم. از اواخر سال 2019 به بعد تلاش و زحماتم با شرکت فعال در رقابت‌های امارات به ثمر نشست و از سوی یک گروه استعدادیاب که نفرات نخبه را زیر نظر می گیرند برای همکاری دعوت شدم. این تیم انگلیسی پس از بررسی فیلم‌ها و آمار مسابقات از من دعوت به همکاری کرد و با مشورت پدر برای کسب تجربه بیشتر، مهارت خود را ابتدا در مسابقات شبیه سازی شده فرمول 4 به نمایش گذاشتم و پس از موفقیت، با خودروی فرمول 4 در پیست یاس مارینا در امارات به تمرین پرداختم. در این تمرین ثبت رکوردم برای آنان تعجب برانگیز بود و رسما به عضویت این تیم در آمدم.

*اولین حضور رسمی در مسابقات و کسب مقام هشتمی
اولین حضورم دهم آذرماه در مسابقات رسمی فرمول 4 در مرحله نخست امارات همزمان با رقابت‌های فرمول 1 بود که در رقابت با سایر حریفانم از کشورهای دنیا به مقام هشتم رسیدم و در مرحله دوم نیز توانستم مقام هفتم را کسب کنم. روز 22 بهمن ماه هم در مرحله سوم این رقابت‌ها در امارات حاضر خواهم شد تا با رقیبانم که از کشورهای آلمان، اسپانیا، اسکاتلند، امارات، پرتغال، اتریش، مکزیک، ایتالیا و چند کشور دیگر هستند مسابقه دهم.
او که الگوی ورزشی خود را لوئیز همیلتون راننده معروف انگلیسی می خواند، با تشکر فراوان از زحمات پدر و مادرش در مورد آرزوهایش در رانندگی می گوید: تمام تلاش خودم را می کنم که به بالاترین سطح این رشته برسم و بتوانم پرچم ایران را در مسابقات و تورنمنت‌های جهانی بالا ببرم و همه هدفم شناساندن نام جوانان پراستعداد ایران زمین به گوش جهانیان است.