همزمان با ششمین سالگرد افق کوروش از سوی قائم مقام شرکت اعلام شد؛

شعب افق کوروش به بیش از 1770 شعبه رسید / رشد 250 درصدی سهام افق کوروش

قائم مقام مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در نشست خبری که به مناسبت ششمین سالگرد افتتاح فروشگاه‌های همواره تخفیف افق کوروش برگزار شد، به تشریح جایگاه این شرکت پس از شش سال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز پرداخت.

به گزارش روابط عمومی افق کوروش، همزمان با ششمین سالگرد افتتاح فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، قائم مقام مدیرعامل این شرکت و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی اکالا با حضور در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به فعالیتها و برنامه‌های آتی، به سوالات اصحاب رسانه پاسخ دادند.
در این نشست، حسین صبوری قائم مقام مدیرعامل افق کوروش ضمن اعلام آنکه هم اکنون تعداد شعب افق کوروش به 1773 شعبه رسیده است، گفت: هم اکنون افق کوروش به عنوان بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای کشور به لحاظ تعداد شعب و سهم بازار فعالیت می‌کند و بالاترین میزان تخفیفات در بازار را ارائه می‌دهد.
صبوری ادامه داد: در حال حاضر به طور میانگین حدود 18 درصد تخفیفات به مشتریان ارائه شده و طبق برآوردهای صورت گرفته در سال جاری حدود 2 هزار میلیارد تومان تخفیفات به مردم عرضه می‌گردد.
قائم مقام مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش ضمن معرفی افق کوروش به عنوان یکی از بزرگترین فرانچایزدهندگان کشور، گفت: در حال حاضر تعداد 665 شعبه فرانچایز در سطح کشور با مشارکت افراد علاقمند به صنعت فروشگاه‌های زنجیره‌ای فعال هستند.
وی رشد سهام افق کوروش را در شرایطی که کمتر از یک سال از فعالیت این شرکت در بازار سرمایه به عنوان اولین فروشگاه زنجیره‌ای می‌گذرد قابل توجه دانست و اعلام کرد که 250 درصد رشد برای سهامداران رقم خورده است.
صبوری شروع به فعالیت افق کوروش را در شکل‌گیری این صنعت در کشور اثرگذار عنوان کرد و اظهار داشت: اگر چه در چند دهه گذشته فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ایران کار خود را آغاز کردند اما واقعیت این بود که نمی‌توانستیم نام یک صنعت را به آن‌ها اطلاق کنیم، در حال حاضر خوشبختانه این صنعت در اقتصاد ما شکل گرفته و آنچه که بسیار مهم است تأثیری است که این صنعت به واسطه ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد ایران دارد.
وی ادامه داد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای با حذف واسطه‌ها می‌توانند آن بخشی از درآمد را که به تعداد افراد کمی ‌تعلق می‌گرفت، به مصرف‌کنندگان برگردانند و طبیعتا وقتی این اتفاق می‌افتد سهم تولیدکننده نیز از GDP افزایش پیدا می‌کند.
قائم مقام مدیر عامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در رابطه با افزایش توان خرید خانوار و تأثیر آن بر تقویت واحدهای تولیدی بیان داشت: برای درک بهتر تأثیر صنعت خرده فروشی در اقتصاد ایران می‌توان به این مثال اشاره کرد که وقتی خانوار با بودجه‌ای مشخص می‌تواند 10 واحد کالا تهیه کند، اگر مکانیزمی ایجاد کنیم که با همان بودجه محدود بتواند 12 واحد کالا تأمین کند، آن 2 واحد تقاضای بیشتر وارد تولید می‌شود و این به معنای ایجاد اشتغال بیشتر است.
صبوری اظهار داشت: توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای نه تنها به طور مستقیم اشتغالزایی می‌کنند، بلکه از سوی دیگر اشتغال غیر مستقیم ایجاد می‌کنند و مجموع آن ایجاد اشتغال بیشتر در کشور را حاصل می‌شود.
قائم مقام مدیرعامل افق کوروش توزیع درآمد و ایجاد عدالت اجتماعی را از دیگر مزیت‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای دانست که به واسطه آن‌ها می‌توان بخشی از درآمد را که پیش از این در اختیار تعداد محدودی از مردم بوده، به تخفیفات تبدیل و به حجم زیادی از مصرف‌کنندگان ارائه دهیم.
وی همچنین عنوان کرد: از 6 سال گذشته با ورود افق کوروش و دیگر همکاران ما در صنعت خرده فروشی، این صنعت به شدت توسعه پیدا کرده و سایر شرکت‌ها نیز در این صنعت رشد‌های بسیار خوبی داشتند؛ با توجه به شرایطی که در بازار وجود دارد احساس می‌کنیم این رشد کماکان ادامه خواهد داشت، نه تنها توسط افق کوروش بلکه توسط دیگر شرکت‌های فعال در این حوزه، امیدواریم به نقطه ای دست پیدا کنیم که بتوانیم نقش موثری را در این صنعت ایفا کنیم.
صبوری در خصوص حضور فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در سایر کشورها عنوان کرد: مسیری را در افق کوروش طی خواهیم کرد که فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ دنیا این مسیر را طی کرده اند، فعالیت‌های این شرکت‌ها محدود به یک کشور نبوده بلکه بخش عمده فعالیت‌هایشان در کشور‌هایی غیر از کشور مادر است، طبیعتا در افق کوروش به این موضوع فکر می‌کنیم اما با توجه به شرایطی موجود در سال جاری برنامه مشخصی برای ورود به کشورهای خارجی نداریم اما مطالعات افق کوروش برای حضور در کشورهای منطقه به شکل مستمر ادامه دارد.
وی همچنین دررابطه با افزایش سرمایه افق کوروش اعلام کرد: مطابق برنامه افزایش سرمایه اعلام شده، سرمایه شرکت از 100 میلیارد تومان به 300 میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.
صبوری همچنین به توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش فراتر از برنامه‌های اعلام شده اشاره کرد و گفت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری به افتتاح 2 هزار شعبه در سراسر کشور دست پیدا کنیم.
قائم مقام مدیرعامل افق کوروش همچنین درخصوص مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت اظهار داشت: برنامه‌های مشخصی در این زمینه در افق کوروش وجود دارد و تا کنون فعالیت‌های گسترده ای داشته ایم و علاوه بر آن تخفیفات ارائه شده به مشتریان که موجب افزایش قدرت خرید آن‌ها شده مهم ترین گام در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی بوده است.
کاظم کلب خانی مدیرعامل فروشگاه اینترنتی اکالا در این نشست ضمن اشاره به دو سالگی این سوپرمارکت آنلاین عنوان کرد: اکالا هفته گذشته دو سالگی خود را پشت سر گذاشت و در حال حاضر تهران، کرج و مشهد سرویس دهی صورت می‌گیرد و تا پایان آذر شهرهای کرمان، قم و سمنان نیز به این زنجیره افزوده می‌شوند.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر تنوع کالایی فروشگاه اینترنتی اکالا از 5500 قلم فراتر رفته و تلاش کردیم تخفیفات افق کوروش را در همان قالب و در همان چارچوب ادامه دهیم.
کلب خانی اُکالا را بازوی اینترنتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش دانست و گفت: افق کوروش به تمامی‌سلایق مشتریان خود احترام می‌گذارد و در همه لایه‌ها به دنبال سرویس دهی است و از همین روی با راه اندازی فروشگاه اینترنتی اکالا برای آن بخش از مشتریانی که به هر دلیلی امکان حضور در فروشگاه‌های زنجیره‌ای را ندارند، بستر را فراهم کرد که بتوانیم خدمات مطلوبی را ارائه دهیم.
وی در خصوص ادامه فعالیت این سوپرمارکت آنلاین در ایام قطعی اینترنت بیان کرد: از همان روز اول با تدابیری که اندیشیده شد سرویس دهی به مشتریان ادامه داشت و حتی یک لحظه هم فعالیت خود را متوقف نکردیم و در حال حاضر نیز برای رفاه حال مشتریان حمل سفارشات بطور رایگان انجام می‌شود و امیدواریم بتوانیم در ادامه نیز سفارشات را بصورت رایگان بدست مشتریان برسانیم.
مدیرعامل اکالا به تشریح برنامه آینده این شرکت پرداخت و گفت: تا یک ماه آینده سفارشات بصورت شبانه روزی در شهر تهران و در مرحله بعد در شهرهای دیگر ثبت و ارسال می‌شوند.
کلب‌خانی همچنین به مزایای بخش «معرفی سرویس به دوستان» اشاره کرد و گفت: برای افرادی که بتوانند سرویس اکالا را به دوستان خود معرفی کنند و همچنین برای افرادی که برای اولین بار از این خدمات استفاده می‌کنند تسهیلات خوبی را در نظر گرفته است.