شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در فهرست 50 شرکت برتر و فعال بورس تهران قرار گرفت.
به گزارش سایت افق کوروش، در تازه‌ترین به روز رسانی شرکت‌های فعال بورس تهران و براساس دوره سه ماهه دوم سال 98، افق کوروش توانست با کسب رتبه 46 در فهرست شرکت‌های برتر و فعال بورس تهران باشد.
شناسایی شرکت‌های فعال تر در بورس اوراق بهادار تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام و میزان دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد و ارزش سهام دادوستد شده)، تناوب دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد روزهای دادوستد شده و دفعات دادوستد شده) و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار (میانگین تعداد سهام منتشر شده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی) است.
با توجه به تجربیات بورس‌های اوراق بهادار در سطح بین الملل، شناسایی شرکت‌های ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت‌های مالی انجام می‌شود.
شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به عنوان نخستین فروشگاه زنجیره ای بورس تهران در تاریخ هفتم آذرماه 97 به عنوان پانصد و بیست و ششمین شرکت پذیرفته شده در بخش«خرده‌فروشی، به استثنای وسایل نقلیه موتوری»، گروه و طبقه «خرده‌فروشی انواع مواد غذایی، نوشیدنی و غیره» و با کد 4711 و نماد افق در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
عرضه اولیه سهام شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به عنوان نخستین فروشگاه زنجیره‌ای بورس تهران و بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای به لحاظ تعداد شعب فعال در کشور در تاریخ 27 بهمن ماه 97 و با قیمت هر سهم 1695 تومان انجام شد که مورد استقبال چشمگیر فعالان بازار سرمایه قرار گرفت و با مشارکت بیش از 386 هزار نفر در بورس اوراق بهادار تهران انجام شد.
شایان توجه است، سهام شرکت از زمان عرضه اولیه سهام تا کنون با رشد قیمت 250 درصدی روبه‌رو شده است.