شرکت فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش با بیش از یک هزار و 100 شعبه فروشگاه به عنوان بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای کشور، اولین شرکتی است که موفق به پیاده سازی پروژه ERP  و بهره گیری از این نرم‌افزار بین‌المللی مستحکم و تجربه شده در سطح فروشگاه و در دفتر مرکزی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، پروژه بزرگ  ERP  در شعب فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش در استان‌های گیلان و اردبیل با حضور دکتر مهدی فضلی مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ و هیات مدیره افق کوروش افتتاح شد.

دکتر مهدی فضلی مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ در ابتدا، از انبارِ مرکزی فاز پایلوت پروژه ERPشرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در استان گیلان بازدید نمودند و با همکاران مستقر در انبار و شعب فروشگاه افق کوروش در این منطقه در مورد ابعاد و جزئیات اجرای این پروژه بزرگ به گفتگو پرداختند و در ادامه از همکاران افق کوروش در استان‌های گیلان و اردبیل که با عشق، غیرت و صمیمیت موفق شدند آغازگر این پروژه بزرگ در این مناطق باشند، قدردانی کردند.

ایشان در مراسم افتتاح پروژه بزرگ ERP از اجرای موفقیت آمیز این پروژه بزرگ در شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش ابراز خرسندی نمودند و راه اندازی این پروژه بزرگ را برای اولین بار در افق کوروش به عنوان بزرگترین شرکتِ زیر مجموعه ی گروه صنعتی گلرنگ به همکاران پرتلاش و متعهد این شرکت تبریک عرض نمودند .

مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ، راه اندازی این پروژه بزرگ را پس از لطف و عنایت پروردگار متعال، مرهون غیرت و همت همکاران این مجموعه و خانواده بزرگ دانست و با اشاره به اجرای موفقیت آمیز این پروژه در فاز پایلوت آن در استان‌های گیلان و اردبیل اعلام نمود: بسیار خرسندیم که برگ زرین دیگری در کارنامه گروه صنعتی گلرنگ نقش بست و با همت و غیرت همکاران عزیزمان موفق شدیم که فاز پایلوت این پروژه عظیم را به سرانجام برسانیم و البته خداوند بزرگ را شاکریم که به رغم دشواری‌ها و چالش‌های خاص، این پروژه برای اولین بار و در این سطح وسیع در افق کوروش به اجرا درآمد.

دکتر مهدی فضلی با ذکر نام، از یکایکِ همکارانی که در این پروژه بزرگ مشارکت داشتند، قدردانی نمودند و دستیابی به این موفقیت بزرگ را حاصلِ تجربیات و سخت کوشی همکاران دانستند و اعلام کردند؛ هم اکنون بیش از یک هزار و 100 شعبه فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش با تلاش و همت همکاران مان راه اندازی شده است و امروز نیز با توجه به رشد فزاینده‌ای که مورد انتظار می‌باشد، ضرورت در تغییرِ بستر سیستم‌ها احساس گردید و این پروژه بزرگ اجرایی شد زیرا که «ما زنده از آنیم که آرام نگیریم/ موجیم که آسودگی ما عدم ماست».

ایشان همچنین از راهبری و درایت هیات مدیره در پیشبرد امور و اهداف عالیه شرکت تشکر نمودند و بر راه‌اندازی شعب فرانچایز افق کوروش تاکید کردند و افزودند: بیش از یک هزار و 100 فروشگاه با همدلی و زحمات مدیران و پرسنل افق کوروش افتتاح شد و هم اکنون با اجرای پروژه ERP، به سمت اهداف و توسعه مورد انتظار پیشروی خواهیم کرد.

در ادامه این مراسم، دکتر علی ابراهیمی رئیس هیأت مدیره شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش نیز ضمن تشکر از زحمات همکاران در اجرای موفقیت آمیز فاز پایلوت پروژه ERP ، یکی از الزامات موفقیت در پروژه را حمایت مدیران ارشد عنوان کرد و در ادامه از هدایت و راهبری مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ قدردانی نمود.

وی با اشاره به افتتاح بیش از 1100 شعبه فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش در 31 استان کشور عنوان کرد: بدون شک اگر پروژه ERP را اجرایی نمی‌کردیم، حتی فکر کردن به برنامه‌های بزرگ امکان پذیر نبود، ERP این اطمینان را به ما می‌دهد که با آرامش و سرعت بیشتری بتوانیم به برنامه‌های بزرگ خود دست پیدا کنیم.

رئیس هیأت مدیره فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در عین حال ضمن بیان این مطلب که “پروژه ERP زمانی ارزشمند است که تغییر فرآیندها منجر به بهبود و ارزش افزوده شود”، تصریح کرد: افق کوروش در این سال‌ها با تلاش شبانه روزی پرسنل خود روند رو به رشد خوبی را طی کرده و در کنار آن، راه اندازی سیستم جدید، بررسی فرآیندها و جابجایی آن با تلاش مضاعفی صورت گرفته است و با وجود حجم بالای کار در چند ماهه ی پایانِ سال، امیدواریم بتوانیم این نرم‌افزار را در کل کشور راه اندازی کنیم.

در ادامه، مهندس امیرخسرو فخریان مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش نیز از زحمات همکاران گلرنگ سیستم و کارکنان افق کوروش تشکر کرد و ضمن بیان این نکته که بسیاری از فرآیندها با پیاده سازی ERP تغییر خواهد کرد لذا می‌بایست دستورالعمل‌ها نیز بر همین اساس تغییر کند و آموزش پرسنل بر این مبنا صورت پذیرد، افزود: این پروژه از اهمیت ویژه‌ای برای افق کوروش برخوردار بوده و بر اساس گزارش‌هایی که در پی اجرای این سیستم در مجموعه بدست خواهد رسید، می‌توان برنامه‌های توسعه‌ای خوبی برای مجموعه پیاده سازی کرد.

 

همچنین محمود انصاری مدیر پروژه Erp ، به ارائه ی گزارشی از روند استقرار سیستم ERP  در فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش و انبارهای این شرکت اشاره نمود و عنوان کرد: برای اجرای موفقیت آمیز فاز پایلوت این پروژه در مناطق 10 و 20 افق کوروش (استان گیلان و اردبیل) 300 جلسه کارشناسی برگزار شد و حدود 600 نفر در ستاد مرکزی، پرسنل استان گیلان و رشت برای استفاده از نرم‌افزار Microsoft Dynamics AX آموزش دیدند که در نهایت فاز پایلوت با استقرار ERP در 51 فروشگاه و 2 انبار اجرایی گردید.

محمد فتحی مدیر تیم ERP از گلرنگ سیستم نیز از طریق ارتباط زنده اسکایپ موفقیت کسب شده در این پروژه را مدیون همکاری تمام افراد حاضر در پروژه دانست و گفت: با وجود چالش‌هایی که در طول اجرای پروژه داشتیم، تیم ERP با کار گروهی و تلاش شبانه روزی خود موفق به اجرای پروژه شدند و این افراد با تمام وجود فقط برای موفقیت پروژه با پشتکار فعالیت کردند.

وی در ادامه افزود: آنچه امروز شاهد آن هستیم سرآغازی است برای روزهای روشن آینده و داستان موفقیت این پروژه می‌تواند برای سایر همکاران گروه صنعتی گلرنگ الهام بخش باشد تا با پشتکار زندگی خود را تغییر دهند.