بزرگ‌ترین لیوان چای جهان به همت برند فامیلا و همزمان با روز جهانی چای در ایران و در شهر تهران رونمایی شد.

مراسم پرده‌برداری از بزرگترین لیوان چای جهان با ارتفاع 4 متر و قطر داخلی ۳ متر با برند فامیلا در جشن ویژه و باشکوهی با حضور بیش از 1500 نفر از دوستداران چای و دیگر بازدیدکنندگان برگزار شد.

این رکوردشکنی توسط شرکت هستی آرین تامین که تولید و عرضه چای فامیلا در کشور را بر عهده دارد، انجام شد و میهمانان و بازدیدکنندگان مجتمع تجاری تفریحی بام‌لند در هوای دلچسب پاییزی همراه با نوشیدن چای، با توجه به برنامه‌های تدارک دیده شده، لحظات جذاب و فراموش نشدنی را در کنار یکدیگر سپری کردند.

به گفته متولیان تحقق این رکوردشکنی جهانی، مهم‌ترین هدف از ساخت و معرفی بزرگترین لیوان چای جهان در ایران، جلب توجه مردم به اهمیت چای و جایگاه ویژه آن به عنوان یک نوشیدنی ملی در بین ایرانی‌ها و همچنین تاثیر آن بر روابط صمیمانه در زندگی و همچنین آشنایی هر چه بیشتر با چای فامیلا اعلام شد.

براساس این گزارش، پیش‌تر رکورد بزرگ‌ترین لیوان چای جهان در اختیار کشور سریلانکا (ارتفاع 3.04 و قطر 2.43 متر) و بزرگترین لیوان قهوه در اختیار کشور کره جنوبی (ارتفاع 3.3 و قطر 2.62 متر) بوده است.

یادآور می‌شود که در روز جهانی چای مصادف با 15 دسامبر، هر ساله کشورهای مختلف، به منظور ترویج، توسعه و پرورش چای و نیز افزایش تولید و مصرف آن، مبادرت به برگزاری جشن و بزرگداشت روز جهانی چای می‌کنند.