شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش همزمان با بازگشایی مدارس و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، یک هزار پک لوازم التحریر در مدارسِ روستاهای محرومِ بخش تلنگ از توابع شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان اهدا نمود.
پک‌های تحصیلی لوازم التحریر شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در سفری سه روزه به این منطقه، در مدارسِ روستاهای کُهن بالا، شارک، دک، دنگری، ماندیرو، شیر محمد بازار، بوندی، توکدن، وشین چات با حضور مدیریت روابط عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همکاری تیم اجرایی موسسه خیریه «کودکان فرشته‌اند»، توزیع شد.
پس از بازدید از مدارس روستاهای محروم بخش تلنگ در شهرستان قصرقند واقع در استان سیستان و بلوچستان ضمن تبریک به دانش آموزان از بابت بازگشایی مدارس و گفتگویی صمیمانه با آنها، پک‌های لوازم‌التحریر به آنها اهدا گردید.


پک‌های نوشت‌افزار افق کوروش در مقاطع مختلف ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان تهیه و تدارک دیده شده بود که با حضور و هماهنگی بخشدار تلنگ و ریاست آموزش و پرورش شهرستان قصرقند بین دانش آموزان توزیع شد.
لازم به ذکر است؛ دمای هوا در این منطقه 45 درجه و دمای احساس شده زیر آفتاب 55 درجه و میزان رطوبت هوا بیش از 60 درصد بود ضمن آنکه روستاهای پیرامون منطقه ی تلنگ به صورت پراکنده و در نقاط دوردست و صعب العبور واقع شده بودند و با توجه به نبودِ آب آشامیدنی سالم ، هوای بسیار گرم و عدم امکانات کافی در مدارس، دانش‌آموزان این منطقه در شرایط بسیار دشوارِ تحصیلی قرار داشتند.
در این سفر سه روزه همچنین با همت و همکاری تیم خیریه کودکان فرشته اند، به انجام بازی‌های گروهی و ارتباطی با کودکان این روستا پرداخته شد.
تقدیر فرماندار شهرستان قصرقند از مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش
در خاتمه این سفر سه روزه، سرکار خانم حمیرا ریگی اولین فرماندار زن ایران از قوم بلوچ و اهل تسنن به پاسِ حمایت‌های مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش از دانش آموزان روستاهای محروم بخش تلنگ در شهرستان قصرقند با اهدای لوح تقدیر قدردانی کردند.
در پیامِ سرکار خانم حمیرا ریگی فرماندار شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان و ریاست شورای آموزش و پرورش شهرستان قصرقند خطاب به مدیرعامل افق کوروش آمده است: “خداوند متعال را شاكریم كه بوستان علم و دانش به مدد و مشاركت آگاهانه و فعالیت‌های خیرخواهانه نیكوكاران عرصه تعلیم و تربیت، شكوفایی روز افزون و نشاطی دل انگیز یافته است”.
این تلاش ارزشمند كه به تعبیر مقام معظم رهبری جهادی مقدس نام گرفته است، زمینه ساز علم آموزی و پیشرفت دانش آموزان و آینده سازان میهن اسلامی و برگ زرینی در كارنامه سراسر افتخار نیكوكاران به شمار می آید.
در همین راستا لازم است؛ مراتب تقدیر و حق شناسی خود را به پاس همت بلند شما جهت كمك و مساعدت به دانش آموزان محروم بخش تلنگ شهرستان قصرقند همزمان با آغاز سال تحصیلی ٩٧-٩٨ ابراز نمایم.
دوام توفیقات تمامی نیكوكاران و تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت را از درگاه خداوند باری تعالی مسئلت می نمایم.
فرماندار شهرستان قصرقند همچنین در نشستی مشترك با مدیریت روابط عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق كوروش با اشاره به گستردگی فعالیت این فروشگاه تخفیفی در عرضه محصولات تندگردش، ابراز امیدواری نمودند كه در جهت خدمت رسانی سریع و شایسته به مردم این منطقه، این فروشگاه بتواند در شهرستان قصر قند با ایجاد شعب و اعطای نمایندگی شرایطی را برای اشتغال‌زایی جوانان و رونق اقتصادی بكار بگیرد.

منبع خبر:
سایت افق کوروش