طرح حمایت غذایی دولت برای اقشار محروم تحت پوشش نهادهای حمایتی در فروشگاه زنجیر‌ه‌ای افق کوروش آغاز شد و مشمولین این طرح می توانند با مراجعه به شعب فروشگاه‌های زنجیر‌ه‌ای افق کوروش در سراسر کشور نسبت به تهیه‌ی سبد غذایی خانوار اقدام نمایند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارسال نامه‌ای به شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش ضمن سپاس و قدردانی از زحمات و تلاش‌های این مجموعه در اجرای صحیح ادوار گذشته طرح حمایت غذایی دولت، از دومین دوره اجرای طرح حمایت غذایی دولت در سال جاری برای اقشار محروم تحت پوشش نهادهای حمایتی خبر داده است.

طبق اعلامِ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ارزش مادی سبد غذایی دولت برای خانوار تک نفره و غیر مستمربگیران مبلغ چهارصد هزار ریال، خانوار دو نفره هشتصد هزار ریال، خانوار سه نفره یک میلیون ریال، خانوار چهارنفره یک میلیون و صد و پنجاه هزار ریال، خانوار پنج نفره یک میلیون و سیصد هزار ریال، و خانوار شش نفره و بالاتر یک میلیون و چهارصد و پنجاه ریال است.

مشمولین طرح حمایت غذایی خانوار می‌توانند با مراجعه به بیش از یک هزار شعبه فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش در سراسر کشور نسبت به تحویل کالای مورد تقاضا به ارزش مجموعه تراکنش‌های انجام شده اقدام نمایند.

لازم به ذکر است؛ مراحل فعال طرح حمایت غذایی خانوار  بهمن و اسفند 95، ماه رمضان و اسفند 96 و ماه رمضان و شهریور 97 در حال حاضر فعال می‌باشد و چنانچه تا کنون مشمولان اجرای این طرح هیچ کدام از مراحل گذشته را که اعتبار داشته و به هر دلیلی هزینه نکرده باشند، به صورت یکجا می تواند کل موجودی خود را هزینه نماید.

شایان توجه است؛ گروه‌هایی که تا کنون در مرحله جاری کارت‌های یارانه‌ای آنان شارژ شده است، شامل مستمری بگیران بهزیستی، کمیته امداد امام (سهمیه براساس بعد خانوار)، موردی بگیران بهزیستی (پرونده‌های اجتماعی، توانبخشی، ضایعه نخاعی، پشت نوبتی وسایل توانبخشی و مستمری) و سایر اقشار کمیته (سهمیه یک نفره) می باشد که می توانند با استفاده از کارت یارانه خود برای دریافت بسته حمایت غذایی به شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به عنوان فروشگاه طرف قرارداد اجرای این طرح مراجعه نمایند.

همچنین مشمولین کمیته امداد امام (ره) به همراه کارت صندوق ولایت می‌توانند جهت دریافت سهمیه خود به فروشگاه‌ها مراجعه نمایند.

 

خبرهای بیشتر از افق کوروش را در سایت افق کوروش بخوانید.