شرکت فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش از نخستین پیشگامان رونق کسب و کار به شیوه فرانچایز، اقدام به اعطای نمایندگی می‌نماید.

این شرکت از نخستین پیشگامان رونق کسب و کار به شیوه فرانچایز با هدف توسعه بازار از محل مزیت‌های رقابتی برند، بهره مندی از ظرفیت فعالین و اشخاصِ علاقمندِ حوزه خرده فروشی، اقدام به جذب تعداد محدودی نمایندگی (فرانچایز) در سطح کشور می‌نماید.
ورود به صنعتِ کم ریسک و با درآمد تضمین شده، بهره مندی از برند معتبر، تامین مستمر کالاها بدون نیاز به مذاکره با تامین کنندگان و صرف هزینه، عدم نیاز به خرید نقدی اقلام و تحمل هزینه انبارداری یا خواب پول، تخفیفات و فروش ویژه متعدد در هر ماه، جشنواره‌ها و قرعه کشی‌های متنوع، سیستم فروش و مدیریت موجودی کالا، سیستم باشگاه مشتریان، سیستم تبلیغاتی متمرکز، پشتیبانی در امور فناوری اطلاعات و تجهیزات فروشگاهی، طرح‌های حمایتی جهت افزایش فروش و سودآوری ، مشاوره‌های تخصصی جهت مدیریت فروشگاه، آموزش رایگان پرسنل فروشگاهی، عدم نیاز به دپوی محصولات و در عین حال عدم پرداخت ورودی یا حق تابلو از مزیت‌های دریافت نمایندگی (فرانچایز) از فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش است.
افق کوروش همچنین برای واجدین شرایط به دریافت نمایندگی، تسهیلات بانکی (به ارزش 50 درصد هزینه تجهیز) با بازپرداخت 36 ماهه و بدون بهره به منظور تجهیز فروشگاه در نظر گرفته است تا متقاضیان بتوانند فعالیت خود را در این حوزه خرده فروشی آغاز نمایند.
حداقل متراژ در نظر گرفته شده برای ملک متقاضیِ دریافت نمایندگی فرانچایز 100 مترمربع سطحِ مفید فروش است که علاوه بر آن، ملک باید در نقطه‌ای از شهر با تراکم مسکونی و موقعیت مکانی مناسب قرار داشته باشد.
این همکاری برای افرادی با تجربه کاری مرتبط، توانایی مدیریتی و روحیه تعاملی و همچنین توانایی تامین ملک (ترجیح به مالکیت فروشگاه)، با سرمایه ای متوسط جهت خرید تجهیزات مورد نیاز می‌تواند سبب سودی معقول باشد البته اشخاص علاقمند به این حوزه با توجه به این نکته که میزان تلاش افراد با سودآوری رابط مستقیم دارد، بایستی به موضوعاتی همچون نیاز به حضور فعالانه شخص امتیازگیرنده در فروشگاه و فعالیت حداقل 14 ساعته‌ی فروشگاه‌ها در کل سال واقف باشند.
متقاضیان پس از ثبتِ کامل اطلاعات در وب سایت شرکت، احراز شرایط لازم و ارزیابی ملک مورد نظر برای اخذ نمایندگی، امکان انعقاد قرارداد همکاری سه ساله خواهند داشت و فرآیند افتتاح نمایندگی (شامل اخذ ضمانت، تجهیز فروشگاه، جذب و آموزش پرسنل و فعالیت‌های مرتبط با بازاریابی) پس از عقد قرارداد آغاز خواهد شد.
فرانچایزگیرندگان در عین حال ملزم به تبعیت از استانداردها، آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش می‌باشند و پس از شروع به کار نمایندگی فرانچایز، تامین مستمر و بهینه موجودی فروشگاه، پشتیبانی‌های مربوط به حوزه‌های تجهیز و فناوری اطلاعات، بازرسی‌های منظم جهت ارزیابی تطابق عملکرد فروشگاه با استانداردها و ضوابط شرکت و تسویه حساب ماهانه با عاملین محترم از سوی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش انجام می‌پذیرد.
لازم به ذکر است؛ علاقمندان و متقاضیان جهت دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ امتیاز نمایندگی به وب سایت رسمی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به آدرس www.okcs.com مراجعه نمایند.