۷ فروردین، سینمای ایران، رکورددار فروش در تاریخ سینمای ایران شد و پردیس سینمایی کورش در این رکورد نقش ویژه‌ای داشت. در همین ارتباط علی سرتیپی عضو هیات مدیره پردیس سینمایی کورش عنوان کرد: ۷ فروردین، سینمای ایران، با فروش یک میلیارد و هشتصد میلیون تومانی فیلم‌های اکران نوروزی، رکورددار فروش در تاریخ سینمای ایران شد. دویست و پنجاه میلیون از این رقم به پردیس سینمایی کورش اختصاص دارد.

پردیس سینمایی کورش برای بار دوم در سال جدید٬ سه‌شنبه ۷ فروردین رکورد فروش روزانه را  با فروشی بالاتر از دویست و پنجاه میلیون جابه جا کرد.

همچنین علی سرتیپی به عنوان رییس کانون پخش کنندگان سینمای ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به استقبال رو به افزایش مخاطبان آثار سینمای ایران در اکران نوروزی نسبت به سال‌های گذشته بیان کرد: خوشبختانه فروش هفت روز اخیر آثار سینمایی به نمایش درآمده در اکران نوروزی نشان داد که میزان فروش فیلم‌ها نسبت به سال گذشته با وجود اینکه قیمت بلیت‌ها در برخی از سینماها با همان نرخ سال قبل ارایه می شود، روند رو به افزایشی داشته و استقبال مردم بسیار گرم تر شده است.

وی ادامه داد: میزان استقبال مخاطبان در روز گذشته به اوج خود رسید به طوری که طبق آخرین اطلاعات و آمار به دست آمده فروش فیلم‌های اکران نوروزی در تهران و شهرستان‌ها روز گذشته به مرز یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان رسید که این فروش خوب نویددهنده روزهای خوبی برای سینمای ایران در سال ۹۷ است. روز گذشته پرفروش ترین تاریخ سینمای ایران بود که یک روز فروش با یک ماه فروش سال گذشته برابری می کرد.

سرتیپی همچنین خبر داد: در سال جاری تنها منبع رسمی آمار فروش فیلم‌ها کانون پخش کنندگان سینما خواهد بود.

این تهیه کننده تصریح کرد: بر این باورم امسال سال خوبی برای سینمای ایران خواهد بود و سالی که نکوست از بهارش پیداست. به هر حال افتتاح پردیس‌های سینمایی جدید در تهران و شهرستان‌ها از جمله «اطلس مشهد»، «باغ کتاب»، «شهرک»، «ستاره تبریز» و سالن‌های دیگر تاثیر بسیار زیادی در استقبال گرم مردم داشته که امیدوارم ادامه دار باشد.

وی افزود: این نوید را به تمامی دست اندرکاران سینمای ایران می دهم که سال ۹۷، سال خوبی برای سینمای ایران است. از همین جا از همه فعالان سینما به ویژه کارکنان سینما که در بسیاری از موارد تا صبح در محل کار خود حضور دارند خسته نباشید ویژه می‌گویم که سعی در پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی مردم دارند.

رییس کانون پخش کنندگان سینما در پایان از رفع موقت مشکل فنی سامانه «سینما تیکت» برای خرید بلیت فیلم‌ها خبر داد و گفت: تا آنجا که اطلاع پیدا کردم مشکل فنی سامانه «سینما تیکت» که تا روز گذشته ادامه داشت، فعلا حل شده و مخاطبان می‌توانند نسبت به خرید بلیت اقدامات لازم را انجام دهند.