پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس ایران اعلام کرد: به زودی سینما کورش وارد بورس می‌شود.

علی سرتیپی عضو هیات مدیره پردیس سینمایی کورش از ورود قریب الوقوع این مجتمع سینمایی به بازار سهام خبر داد.
وی گفت: گروه صنعتی گلرنگ تصمیم گرفته به عنوان اولین مجموعه، سهام شرکت پردیس سینمایی کورش را در بورس یا فرابورس عرضه نماید و مراحل آماده‌سازی شرکت جهت ارائه درخواست پذیرش در حال انجام است.

پردیس سینمایی کورش، بزرگترین پردیس سینمایی کشور با مجتمع تجاری، فرهنگی ، تفریحی و سرمایه‌گذاری گروه صنعتی گلرنگ و تلاش مهندسان و متخصصان ایرانی در طی چهارسال گذشته ساخته شده است و به زودی به عنوان یک صنعت مهم وارد
بازار سرمایه می‌شود.
علی سرتیپی عضو هیات مدیره پردیس سینمایی کورش در خصوص ورود این مجتمع سینمایی به بازار سهام به خبرنگار بورس۲۴ گفت: پردیس سینمایی کورش در کنار حضور یک شرکت صنعتی، متخصصین سینما را به عنوان حمایت‌کننده داشته است. در کنار این موضوع، گروه صنعتی گلرنگ به عنوان سهامدار عمده به شکوفایی این پروژه افزوده است.
وی افزود: گرچه متاسفانه تاکنون سینما هیچ وقت به عنوان یک صنعت دیده نشده، با این حال ارقام مربوط به فروش فیلم‌ها در سال‌های اخیر، نشان داده است که پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در سینما بالاست و می‌توان با حمایت مناسب، روی درآمدزایی آن سرمایه‌گذاری کرد. در پردیس سینمایی کورش با برنامه‌ریزی از سوی گروه گلرنگ تلاش کرده‌ایم به اهداف خود نزدیک‌تر شویم و البته استانداردهای کیفیت را هم محقق سازیم.

* سینما، صنعتی می‌شود
سرتیپی افزود: خوشبختانه ما تاکنون به اهدافی که مورد نظر بوده، رسیده‌ایم و به نوعی چشم‌اندازی که داشتیم کاملا با در کنار هم قرار گرفتن تخصص سینما و صنعت پیش رفته است.
وی گفت: امیدواریم این حرکت نو و جدید شکوفایی دوباره‌ای به سینما بدهد. این شکوفایی در مجتمع کورش باعث شده که بسیاری از سرمایه‌گذاران با ما همکاری داشته باشند و در این راستا سالن‌های سینمایی زیادی راه‌اندازی شد.
به گفته وی، امسال نزدیک به 100 سالن سینما افتتاح شد که فکر می‌کنیم سال آینده این تعداد بیشتر خواهد شد و این نشان می‌دهد که سینما هم مانند تمام دنیا، می‌تواند به عنوان یک صنعت پولساز در ایران باشد.
وی گفت: سینما هم می‌داند که اگر درست در کنار صنعت قرار بگیرد، می‌تواند با برنامه‌ریزی در کوتاه مدت به موفقیت برسد.

* رشد 40درصدی پردیس نسبت به سال گذشته
سرتیپی در خصوص وضعیت سود آوری و درآمد این شرکت گفت: پردیس سینمایی کورش 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش درآمد داشته است و این به خاطر برنامه‌ریزی‌هایی بوده که در این مدت انجام شده است.
وی گفت: درآمد پردیس سینمایی فقط به خاطر فروش بلیط نبوده بلکه ما از تمام فضاها و مجموعه‌های پردیس ارزش افزوده کسب کرده‌ایم و این اتفاق توانسته مجموعه کورش را از حد استاندارد درآمدی بالاتر ببرد.
سرتیپی گفت: تمام تلاش ما این است که سینما به شکل یک صنعت شناخته بشود، همانطور که در تمام دنیا بستر آن فراهم شده است. این اصلی‌ترین مسئله ماست؛ دومین مسئله ما این است که بتوانیم مردم را به صورت واقعی درگیر سینما کنیم. یکی از روش‌های مشارکت دادن مردم، پذیرش شرکت در بورس و ایجاد بستر سرمایه‌گذاری مردم در سینماست که در برنامه سال آتی شرکت قرار دارد.
خوشبختانه در این زمینه هم سازمان بورس و هم شرکت‌های بورس و فرابورس آمادگی‌های خود جهت همکاری را اعلام نموده‌اند و این مهم به زودی با همکاری ارکان بازار سرمایه محقق خواهد شد.
گروه صنعتی گلرنگ سال‌ها پیش توسط حاج محمد کریم فضلی بنیان نهاده شد و در زمینه تولید انواع شامپو، مایع دستشویی، خمیردندان، دستمال کاغذی فعالیت خود را آغاز کرد.این گروه صنعتی صاحب برندهای مشهوری همچون اوه ، سافتلن ، اکتیو و ده‌ها برند شناخته شده دیگر است.

این گروه که شرکت‌های مختلفی همچون پاکشو، گلپخش اول، گلرنگ پخش، پدیده شیمی جم، پدیده شیمی پایدار، گلبرگ بهاران، ماریناسان، پخش پدیده پایدار و… را در دل خود دارد به تازگی برنامه ورود یکی از شرکت‌های خود یعنی «پردیس سینمایی کورش» به بازار سهام را دنبال می‌کند.