گروه صنعتی گلرنگ 11 و 12 دی‌ماه، در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، طی دو روز، کارگاه بازاریابی برگزار کرد. این کارگاه از سوی رسانه‌ها پوشش داده شد و پایگاه‌هایی چون روزنامه شرق، ایسنا، ایلنا و ایسکانیوز درباره آن مطلب نوشتند.

در این مجال، متن و خبر منتشر شده از سوی روزنامه شرق ارائه می‌گردد:

گلرنگ در دانشگاه تهران کارگاه برگزار کرد

٢ روز با فرایندهای بازاریابی

ارتباط نزدیک‌تر صنعت و دانشگاه و استفاده از ظرفیت‌های علمی دانشجویان برای ارتقای بهره‌وری در بخش‌های مختلف بازاریابی و فروش، هدف کارگاه دو روزه‌ای بود که توسط یک گروه صنعتی شناخته‌شده، برگزار شد.  گروه صنعتی گلرنگ به دانشگاه رفته بود تا تجربیات سال‌ها کارآفرینی، تولید و فروش را با دانشجویان به اشتراک بگذارد و این رویداد مجالی برای آشنایی دانشجویان با فرصت‌ها و تهدیدهای پیش‌ِروی این هلدینگ بود. آنان همچنين با مجموعه‌ای از نشان‌های تجاری معروف مانند گلرنگ، سافتلن، اویلا، فامیلا، اکتیو، بایودنت و… كه برای همه ایرانیان شناخته‌شده است آشنا شدند. در نیمه دی‌ماه، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، دو روز داغ را با بحث‌ها و چالش‌های دانشجویان با مسئولان بخش‌های مختلف این کارگاه پشت‌سر گذاشت.

وارد باشگاه ٥٠٠ شرکت برتر جهان می‌شویم

محسن امینی‌نیک، مدیر بازاریابی هلدینگ گروه صنعتی گلرنگ، در آغاز کارگاه با تشریح دشواری‌های کسب‌و‌کار در بخش خصوصی به وضعیت فعالیت گروه صنعتی گلرنگ اشاره کرد و افزود: این شرکت یکی‌ از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید‌کننده بخش خصوصی است و با جدیت حفظ استقلال حرفه‌ای و مالی را دنبال می‌کند.  وی گفت: مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ به‌دنبال حضور این مجموعه در میان ٥٠٠ شرکت برتر دنیا است و لازمه آن، لذت‌آفرینی در فضای کسب‌و‌کار این بنگاه است.  مدیر بازاریابی گروه صنعتی گلرنگ همچنین یادی از بنیان‌گذار این مجموعه حاج کریم فضلی کرد و ادامه‌ داد: آرزوی ایشان فعالیت صد ‌هزار نیروی کار در گروه است، رویکردی که باعث حفظ پویایی این گروه در ادوار دشواری مانند جنگ و تحریم، شده ‌است تا با اعتماد مردم، برخی برندهای این هلدینگ، بیشترین سهم بازار را از آن خود کند و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش که بزرگ‌ترین مجموعه فروشگاهی کشور است، به دل محلات ایران برود.  وي در خاتمه تأکید کرد: «با برگزاری کارگاه‌ در دانشگاه می‌خواهیم ثابت کنیم در صنعت هم می‌توان به دانشجو اهمیت داد و با حضور آنان چرخ‌های تولید را به حرکت درآورد و گروه صنعتی گلرنگ برای بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها کاملا مهیا شده است».

اثربخشی تبلیغات، تحقیقات بازار

در بخشي از كارگاه، تبلیغات در گروه صنعتی گلرنگ، بودجه‌بندی‌ در گروه، استراتژی و هدف‌گذاری در کمپین و بررسی اثربخشی تبلیغات بررسی شد.  در ادامه درباره تحقیقات بازار داده‌هایی ارائه شد و نوع نگرش گروه صنعتی گلرنگ به این مفهوم در کنار استفاده از سیستم‌های آنلاین نظرسنجی مانند «نظرپرس» در اختیار مخاطبان قرار گرفت.

حوزه بکر ارتباط با مشتریان

مدیریت ارتباط با مشتری در سطح بین‌المللی، نگاهی به وضعیت آن در داخل ایران و نوع نگاه گروه صنعتی گلرنگ به این مقوله، بخش دیگری از کارگاه را به خود اختصاص داد. وظایف بخش CRM، جمع‌آوری دیتا، CALL CENTER و اهمیت مدیریت تجربه مشتری، تجربه برای فروش و مزیت رقابتی، با اسلاید ارائه شد و در بخش پرسش و پاسخ نیز دانشجویان دیدگاه‌های خود را مطرح کردند. در این بخش همچنین از داده‌های حاصل از حضور برخی دانشجویان در مجموعه کورش‌مال و پردیس سینمایی آن که با ١٤ سالن به‌عنوان یکی از حوزه‌های فرهنگی گروه صنعتی گلرنگ ساخته شده است، برای ارائه مثال عینی از ارتباط مشتری استفاده شد که به‌شدت با استقبال دانشجویان مواجه شد.

از مستردیتا تا بازآفرینی هویت

تعریف پروژه مستردیتا، تشریح مشکلات و تبدیل آن به مسئله‌ای برای به‌دست‌آوردن راهکار که همان مستردیتا بود و در نهایت دستیابی به باشگاه مشتریان، موضوع مورد بحث بخش دیگری از کارگاه دانشکده مدیریت دانشگاه تهران بود. بازآفرینی سند هویت گروه صنعتی گلرنگ، حساسیت‌ها و مشکلات آن، چگونگی شکل‌گیری ایده بازآفرینی هویت و دستیابی به نقطه امروز، موضوع مورد بحث در کارگاه بود.

خلق روابط‌عمومی و ظهور دیجیتال مارکتینگ

روابط‌عمومی در یک مجموعه تولیدی، در خدمت فروش است و مرز مشخصی میان روابط‌عمومی و تبلیغات تجاری وجود دارد. روابط‌عمومی به‌عنوان بخش زنده سازمان، توسعه روابط ‌انسانی یعنی روابط تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان را دنبال می‌کند. این مفاهیم در بخش مربوطه در کارگاه دو روزه گروه صنعتی گلرنگ در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. درعین‌حال دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای جدید آن به‌عنوان عوامل تحول در فروش، از سوی مسئول مربوطه در هلدینگ گلرنگ به دانشجویان ارائه شد.