از هر ۶ کودک، یک کودک مشکل بینایی دارد. که از این تعداد، نیمی از آنها تشخیص داده نمی شود. چرا که کودکان از تست چشم و اپتومتریست های ترسناک وحشت دارند. بیش از ۴۰% از مادران هرگز به اینکه برای تست بینایی کودک خود به چشم پزشک و یا اپتومتیست مراجعه کنند، فکر نکرده اند.

OPSM بزرگترین فروشگاه های عینک در استرالیا و نیوزلند است که همچنین شعباتی در هنگ کنگ، سنگاپور، مالزی و … دارد. OPSM یک کتاب داستان رایگان به نام “پنی، دزد دریایی” خلق کرد، که شما می توانید بینایی کودک خود را زمانیکه این کتاب را برایش می خوانید، آزمایش کنید. شما می توانید نسخه چاپی این کتاب را از هر یک از فروشگاه های OPSM  دریافت کنید و همچنین می توانید اپلیکیشن رایگان تبلت آن را دانلود کنید.

“پنی، دزد دریایی” ماجرای دختر جوانی است که سعی دارد ناخدا شود. او باید نقشه گنج را به دست آورد، نقشه سفر ناخدا را مطالعه کند و کشتی های دیگر را در دور دست ها شناسایی کند، تا بتواند ثابت کند که می تواند رهبر قابلی برای دسته دزدان دریایی انگلیسی باشد.

با کمک Kevin Waldron ، تصویرگر و نویسنده کودکان و دپارتمان اپتومتری و علوم بینایی دانشگاه ملبورن، این داستان از  تست های بینایی استفاده کرده و آنها را در قالب یک کتاب تصویری ارائه کرد تا بتواند به والدین کمک کند که درک بهتری از میزان سلامت بینایی کودک خود به دست آورند. این داستان همچنین توسط ﻣﺆسسه خیریه OPSM  به نام One Sight جهت استفاده برای کودکان نیازمند استرالیا نیز استفاده شده است.

OPSM  این کتاب و اپلیکیشن آن را از طریق شبکه فروشگاه های خود و همچنین مدارس و کتابخانه ها در اختیار افراد قرار می دهد.

زمانی که والدین نتیج تست کودک خود را به صورت آنلاین چک می کنند ، در صورت نیاز، می توانند بلافاصله یک قرار ملاقات تست بینایی با OPSM  هماهنگ کنند.

پنی، از طریق تلویزیون و در میان ۳۰۰ فروشگاه راه اندازی شد، اما موثر ترین کانال جهت ترویج آن خود مادران بوده اند. طی برنامه ای از والدین خواسته شده تا این کتاب را با دیگران به اشتراک بگذارند، تا یک کتاب بتواند به چندین نفر کمک کند.

پنی تا به حال از ۳۰۰،۰۰۰ کودک تست بینایی گرفته است، که خود باعث افزایش ۱۸۸% در فروش عینک کودکان، از زمان راه اندازی خود شده است.  و همچنین برترین اپلیکیشن سلامت در Apple Store  از زمان راه اندازی خود شده است.

با خلق “پنی، دزد دریایی”، OPSM  توانسته یک استاندارد جدید در سنجش چشم کودکان ایجاد کند. ولی مهم تر از همه این است که کودکان بدون اینکه متوجه شوند، تست بینایی می دهند.

 

 

نتایج این کمپین:

بیش از ۱۲۶،۰۰۰ مادر و پدر این کتاب را تهیه کردند و  تست های بینایی انجام شده توسط OPSM  در طی یک سال ۶/۲۲ %  افزایش داشت، و فروش این فروشگاه نیز در حدود 4/22 % افزایش پیدا کرد.

مادر ها و پدر ها به نوبه خود، با احساسات مثبت خود و با ایجاد بالغ بر ۵۰،۰۰۰  engagement  در شبکه های اجتماعی در طی ۲ هفته اول، بهترین شرکای این کمپین بوده اند.

  • ۱۸۸ % افزایش فروش عینک کودکان
  • ۸۹ % افزایش رزرو جلسات مشاوره با OPSM
  • ۱۴ % افزایش فروش _ مستقیما منسوب به کمپین
  • برترین اپلیکیشن سلامت در Apple Store از زمان راه اندازی

لینک ویدئو:

http://golrang.me/vkfg