کتاب مرجع سورفکتانت‌های غیر یونی با ترجمه دو همکار پاکشویی منتشر شد

کتاب مرجع سورفکتانت‌های غیر یونی با ترجمه دو همکار پاکشویی، علیرضا بنکدار سخی و مریم احمدی‌فر منتشر شد.

این کتاب از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر روانه بازار شده است.

کتاب سورفکتانت های نانیونیک ( آلکیل پلی گلوکوزایدها) از  سری کتاب های علوم سورفکتانت نوشته مارتین جی.اسچیک  و ویرایش شده توسط آرتور هابارد از دانشگاه کالیفرنیاست.

در سری کتاب‌های علوم سورفکتانت (surfactant sciences) مجموعه کاملی ( حدودا ۱۴۰ جلد کتاب ) از اطلاعات موجود در مورد تمامی سورفکتانت ها جمع آوری شده است که از کتاب‌های مرجع در زمینه علوم آرایشی بهداشتی  به شمار می‌آیند.

با توجه به رشد و توسعه صنعت آرایشی و بهداشتی در سال‌های اخیر در کشور عزیزمان ایران و با توجه به افزایش نیاز محققین داخلی به کتب مرجع در این زمینه، ترجمه این کتاب تلاشی در جهت برآورد این نیاز تشخیص داده شد. علاوه بر این، توجه جهانی در  صنعت امروزه بر تولید محصولات سبز و زیست تخریب‌پذیر معطوف می‌باشد، در نتیجه ترجمه کتاب آلکیل پلی گلوکوزاید ها به عنوان سورفکتانت ها ی طبیعی با توجه به زیست تخریب‌پذیری و سازگاری و ملایمت آنها بر پوست و مو در انسان تلاشی بوده تا نظر تولیدکنندگان داخلی را به استفاده از این سورفکتانت ملایم جلب نماید. مسلما پیش‌بینی رفتارهای کریستالیزه شدن و درجه پلیمریزاسیون و اثرات هم افزایی این سورفکتانت در حضور بقیه سورفکتانت های رایج، فرموله کردن آنها را در محصولات نهایی سهولت می‌بخشد.

لازم به توضیح است که ترجمه کتاب کاربرد سیلیکونها در محصولات مراقبت فردی (silicones for personal cares)  نیز که مشتمل بر ۲۵ فصل است به اتمام رسیده و در مراحل ویرایش قرار دارد که به زودی جهت چاپ و بهره‌برداری صنعت تقدیم حضور خواهد شد.

گفتنی است حضور در کنگره‌های جهانی و سیمنارهای آموزشی مختلف که گروه صنعتی پاکشو همواره مشوق متخصصان  برای شرکت در آنهاست، بسیار در این امر تاثیرگذار بوده است.

منبع:

پایگاه اطلاع رسانی گروه صنعتی گلرنگ

توسط | ۱۳۹۵/۱/۲۱ ۹:۳۷:۴۴ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۵|برچسب‌ها: , , , , |بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه