کاشت یک هزار اصله نهال از سوی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش

همزمان با روز درختکاری و در آغاز هفته منابع طبیعی، یک هزار اصله نهال توسط شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در پارک جنگلی جاجرود کاشته شد.

در راستای احیای محیط زیست و منابع طبیعی و با هدف توسعه‌ی جنگل کاری‌های اراضی ملی شمال شرق تهران و با شعار هزار رویش ـ هزاران زندگی نسبت به غرس یک هزار اصله نهال در سطح دو هکتار اقدام شد.

یک هزار اصله نهال شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش شامل گونه‌ی سرو نقره‌ای، سرو خمره‌ای، کاج تهران و ارغوان است که در منطقه و پارک جنگلی جاجرود کاشته شد.

این یک هزار اصله نهال غرس شده‌ی افق کوروش تا پایان سال ١٣٩٨ مراقبت، نگهداری، آبیاری و حفاظت خواهد شد تا نهال‌ها به درختان قابل بهره‌برداری درکارکردهای تفرجی و زیست محیطی نائل گردند.

بر همین اساس، با توجه به آن که نهال‌ها در سال اول به ازای هر دوره آبیاری حداقل به ٣٠ لیترآب نیاز خواهند داشت، بر همین اساس از پانزدهم اردیبهشت ماه تا اولین بارندگی مؤثر در مهر ماه، هر پانزده روز یک بار نهال‌ها توسط تانکر‌های سیار آبیاری خواهند شد و یک نَفَر نیروی حفاظتی در فصل گرما که خطر آتش سوزی زیاد است، جهت حفاظت و مراقبت از نهال‌های فوق دائما در عرصه حضور خواهد داشت.

* غرس یک اصله نهال از سوی مدیر عامل افق کوروش

در مراسم روز درختکاری و در هفته منابع طبیعی، امیر خسرو فخریان مدیر عامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش ضمن بازدید از پروژه‌ی نهال کاری شده‌ی ۵۵٠ اصله‌ای نهال در سال ٩۵ توسط افق کوروش و بررسی میزان موفقیت عملیات فوق و اعلام رضایت از نحوه‌ی نگهداری ومراقبت نهال‌های کاشته شده، کاشت پروژه ی هزار اصله‌ای افق کوروش را با غرس یک اصله نهال آغاز کردند .

وی ضمن غرس یک اصله نهال به تبیین فواید ارزش‌های درختکاری پرداخت و تصریح کرد: با توجه به اینکه این منطقه در نزدیکی شهر تهران با این همه معضلات زیست محیطی قرار دارد، این حرکت زیست محیطی می تواند نمونه‌ای از فعالیت‌های افق کوروش در تعدیل شرایط زیست محیطی تهران منجمله کاهش آلودگی هوا، ترسیب کربن-گوگرد- سرب، کاهش فرسایش خاک، تغذیه سفره‌های زیرزمینی و ایجاد جلوه و منظره‌های طبیعی جهت استفاده همشهریان عزیز و مشتریان وفادار فروشگاه افق کوروش باشد.

به گفته وی، این امکان برای مشتریان افق کوروش فراهم است که در طول سال از محل پروژه‌های زیست محیطی به ویژه جنگل کاری افق کوروش بازدید نمایند و پرسنل اجرایی افق کوروش نیز در محل پروژه به گرمی پذیرای مشتریان عزیز هستند.

لازم به ذکر است؛ کاشت نهال در پارک جنگلی جاجرود از سال ١٣٧۵ آغاز شده است و علاوه بر گونه‌های فوق کاشته شده از سوی شرکت افق کوروش، دیگر گونه‌های منجمله زبان گنجشک،ایلان، داغداغان، ون، بنه، پسته در این پارک کاشت شده به طوری که می‌توان گفت هم اکنون در این منطقه در سطح ٧٠٠ هکتار جنگل کاری صورت گرفته است.

توسط |۱۳۹۶/۱۲/۲۱ ۱۱:۰۳:۵۳اسفند ۲۱ام, ۱۳۹۶|برچسب‌ها: , |بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه