افق کوروش در جمع صد شرکت برتر اقتصاد ایران قرار گرفت

بنا بر اعلام سازمان مدیریت صنعتی ایران و در بیستمین سال رتبه‌بندی IMI-100  شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر ایران موفق شد که رتبه ۶۹ را از آنِ خود کند و در رتبه سوم بیشترین رشد فروش در میان صد شرکت برتر ایران قرار گیرد.

بیستمین همایش رتبه‌بندی صد شرکت برتر ایران (IMI-100) با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، علی محمدی رئیس سازمان مدیریت صنعتی ایران، منصور معظمی رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و جمعی از مدیران شرکت‌های برتر ایران در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

کسب رتبه ۶۹ در میان ۵۰۰ شرکت برتر ایران

بنا بر اعلام سازمان مدیریت صنعتی ایران و مرکز رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران، شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش توانست رتبه شصت و نهم را در میان ۵۰۰ شرکت برتر ایران در شاخص میزان فروش به دست آورد.

 

افق کوروش؛ شرکت تازه وارد در فهرست صد شرکت اول

خلاصه نتایج بیستمین سال رتبه‌بندی IMI-100  نشان می دهد که افق کوروش به همراه پنج شرکت دیگر برای اولین بار توانسته خود را به فهرست ۱۰۰ شرکت برتر اقتصاد ایران برساند و شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش از شرکت‌های تازه واردی است که موفق شده به فهرست صد شرکت اول برتر ایران راه یابد.

 

۷۲ پله صعود برای افق کوروش

نتایج بیستمین سال رتبه‌بندی IMI-100 بیانگر آن است که افق کوروش در میان صد شرکت برتر ایران موفق شد با ۷۲ پله صعود، رتبه فروش شرکت را در سال ۹۵ به رتبه ۶۹ برساند و در میان صد شرکت برتر ایران قرار گیرد و در جدول بیشترین صعودهای صد شرکت برتر ایران نام خود را به ثبت برساند.

 

ثبت رتبه سوم بیشترین رشد فروش برای افق کوروش

براساس اطلاعات سازمان مدیریت صنعتی، بیشترین رشد فروش برای شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به ثبت رسیده است به طوریکه براساس آمار منتشر شده از اطلاعات مالی سال ۹۵، افق کوروش در سال ۹۵ به نسبت سال ۹۴ با ثبت ۱۹۷ درصد رشد فروش در رتبه سوم بیشترین رشد فروش در میان صد شرکت برتر ایران قرار گرفته است. بنا بر اعلام سازمان مدیریت صنعتی ایران، برای گزینش صد شرکت برتر ایران، معیار فروش مبنای انتخاب قرار گرفته است زیرا میزان اثرگذاری فعالیت یک بنگاه اقتصادی در ابعاد اقتصاد ملی، رابطه مستقیمی با میزان فروش شرکت دارد. در واقع فروش شرکت، میزان تعامل بنگاه را با ساختار اقتصادی کشور نشان می دهد و مهم ترین خروجی نهایی یک شرکت تجاری محسوب می شود و ورود به عرصه رقابت جهانی تنها برای شرکت‌های بزرگ با فروش بالا میسر است.

 

اول در «فروش» در گروه فروشگاه‌ها

افق کوروش در میان ۱۰۰ شرکت برتر سومین شرکتی است که بیشترین رشد فروش را در بازه زمانی یک‌ساله داشته است. میزان فروش این شرکت در سال ۹۵ معادل ۱۶۴۴۰.۵ میلیارد ریال بوده است که این میزان فروش، بالاترین رقم فروش در میان فروشگاه‌های زنجیره‌ای است که کوروش توانسته آن را محقق کند و بر همین اساس به مقام اول در میان فروشگاه‌های زنجیره‌ای دست پیدا کند.

 

افق کوروش، مقام اول در «بهروه‌وری»

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش همچنین در شاخص بهره‌وری کل عوامل (TFP) در گروه‌های صنعتی، موفق به کسب رتبه اول در گروه فروشگاه‌ها شد.

 

مقام نخست میزان فروش در گروه فروشگاه‌ها

همچنین شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در فهرست گروه‌های صنعتی از منظر شاخص میزان فروش، موفق شد که در گروه فروشگاه‌ها نیز مقام نخست را به خود اختصاص دهد.

توسط |۱۳۹۷/۱۰/۱۶ ۱۰:۰۵:۵۲اسفند ۲ام, ۱۳۹۶|برچسب‌ها: , |بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه